poniedziałek, 24 maja 2021

Kwiatowe savoire-vivre

Jak uniknąć faux-pas przy wręczaniu kwiatów?

Kwiaty to nie tylko piękny podarunek, który z pewnością rozraduje każdego. Za ich wręczaniem kryje się bogata symbolika, o której warto pamiętać, by nie popełnić faux-pas. Podstawową zasadą jest wybór odpowiednich roślin i kolorów do sytuacji oraz Twojej relacji z daną osobą, ale o tym już pisaliśmy 😊 Na co jeszcze zwrócić uwagę?

pixabay.com/pl/ 

Wręczanie kwiatów – czego unikać? 

Mogłoby się wydawać, że wręczanie kwiatów to żadna sztuka, w końcu trwa ono zaledwie kilkanaście sekund. Są jednak zasady, o których warto pamiętać, ponieważ w ciągu tych kilkunastu sekund można popełnić całkiem sporo gaf, przez co chwila ta może stracić swój urok. 

O czym więc należy pamiętać? 

🌹 Zanim wręczysz kwiaty, zdejmij odzież wierzchnią. Przekazywanie prezentu w płaszczu będzie dużym nietaktem, podobnie jak zrobienie tego na progu czy w korytarzu.

🌹 Przed wejściem na przyjęcie pozbądź się papieru ochronnego, którym zabezpieczony jest Twój bukiet. Wyjątkiem może być folia dekoracyjna, która sama w sobie jest elementem ozdobnym kompozycji.

🌹 Kwiaty wręczaj zawsze prawą dłonią i główkami do góry!

🌹 Pamiętaj, że to mężczyzna wręcza kwiaty kobiecie. Wyjątkiem będzie sytuacja, gdy gospodarzem domu i/lub jubilatem jest mężczyzna – w tym wypadku to zaproszona kobieta przekazuje prezent.

Kwiaty cięte, w doniczce czy wieczne? Jakie wybrać? 

Najczęściej jako prezent (lub dodatek do prezentu) wybierane są kwiaty cięte ze względu na dużą różnorodność barw i gatunków. A czy wypada podarować kwiaty doniczkowe? 

I tak, i nie. Jest to dopuszczalne, ale tylko w przypadku, gdy dobrze znamy jubilata i mamy pewność, że prezent w postaci kwiatka w doniczce sprawi mu radość. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy chce (lub może) mieć w domu kwiaty doniczkowe. 

Czy jest jakaś inna alternatywa? 

Oczywiście! Jeśli nie chcesz kupować kwiatów ciętych, ponieważ one szybko więdną, a zależy Ci, aby prezent był bardziej trwały i nie jesteś pewien, czy kwiat w doniczce sprawi przyjemność obdarowywanej osobie – wybierz kwiaty wieczne od Rose Belle! W naszym sklepie znajdziesz wiele wspaniałych kompozycji, głównie z róż, hortensji i goździków w wielu kolorowych odsłonach. 

___
Źródło: rosebelle.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger