wtorek, 4 maja 2021

Depilacja woskiem

Wiele kobiet walczy z niechcianymi włoskami. Szukają różnych metod – skutecznych i najlepiej bezbolesnych. Depilacja woskiem bezwzględnie zalicza się do jednej z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Zabieg depilacji woskiem jest skuteczny, a my możemy cieszyć się piękną i gładką skórą nawet do 5 tygodni! Odrastanie włosków trwa długo, stają się one coraz rzadsze i cieńsze. Efekt jest natychmiastowy. Co więcej – depilację woskiem można stosować na każdą okolicę ciała. Niestety ma też swoje minusy, do których bezwzględnie należy zaliczyć to, że jest zabiegiem bolesnym, może uszkodzić skórę i jest czasochłonna. 

pixabay.com/pl/

Ale czego się nie robi dla urody? Jednak zanim zdecydujemy się na zabieg – powinnyśmy poznać przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli mamy rozszerzone naczynka włosowate, żylaki,  stany zapalne i ropne skóry, zapalenie żył, zbyt krótkie włoski i uczulenie na wosk – depilacja nie jest dla nas odpowiednią formą wyzbycia się zbędnego owłosienia. 

Plusem depilacji woskiem jest to, że możemy ją wykonać same, w domu. Najlepszym sposobem na jej wykonanie jest zakupienie specjalnych plastrów z woskiem. Zanim jednak przystąpimy do depilacji, zaleca się wykonanie peelingu na dzień wcześniej. Depilację woskiem najlepiej wykonać zaraz po gorącej kąpieli - jest łatwiejsza i mniej bolesna. Zabieg przeprowadzamy na suchej skórze. Wygładzamy plaster dłonią, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Odrywamy szybkim i zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. I gotowe. 

Zabieg powtarzamy raz w miesiącu albo w zależności od potrzeb. W utrzymywaniu efektu pięknej i gładkiej skóry pomogą zabiegi regularne. Nie można zapominać o nawilżeniu skóry – jest to ważne zarówno przed jak i po zabiegu. Już około trzeciego dnia po zabiegu można złuszczać naskórek.

Wizyta u kosmetyczki zawsze jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie. A my będziemy w pełni zadowolone z efektu. 

___
Źródło: magazynfamilia.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger