wtorek, 3 lipca 2018

Bierzmowanie. Pomysły na prezent.

Bierzmowanie to nie tylko okazja do hucznego świętowania, ale przede wszystkim świadomość czym jest jeden z sakramentów świętych. Wybór prezentu na bierzmowanie nie należy do najłatwiejszych. Na pewno bierzmowanemu byłoby miło, gdyby został obdarowany takim upominkiem, który będzie nawiązywał do przyjęcia sakramentu. 


W Katechizmie Kościola Katolickiego czytamy: (1304) Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię "charakter" (Por. Sobór Trydencki: DS 1609), który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem (Por. Łk 24, 48-49).

To, czy kupujemy prezenty na bierzmowanie zależy od nas, ale zwykle po uroczystości w kościele jest rodzina kolacja, więc... Pamiętajmy też, że bierzmowany jest w wieku 15-16 lat. Dobrze więc wybrać taki prezent, który będzie satysfakcjonujący a przy tym - oryginalny. 


I chociaż medaliki czy łańcuszki bardziej kojarzymy z prezentami na I Komunię Św., to delikatna, srebrna biżuteria będzie dobrym pomysłem. Możemy wybrać medalik z wizerunkiem patrona, który nasz bierzmowany przyjął. Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest Pismo Święte. A innym - książka o świętym, czy o rozwoju życia duchowego. Prezenty, które również są dobrym pomysłem to obrazek "Jezu ufam Tobie", "Święta Rodzina". Od niedawna bardzo modne stały się prezenty personalizowane, więc dlaczego nie wykorzystać ich z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania? Może być to szklane serce z personalizacja, na pamiątkę bierzmowania, albo ekskluzywny album w drewnie.   

Bierzmowanie to szczególne wydarzenie, które będziemy długo wspominać - również przez przygotowania, znajomości, przyjaźnie. A chwile, które spędzimy na najbliższymi ludźmi są bardzo ważne. Prezent na bierzmowanie nie jest najważniejszy, bo ważniejsi są ludzie, których w ten dzień będziemy mieć obok siebie 💖

___
artykuł sponsorowany 
fot.: pixabay.com/pl/; materiały prasowe 

2 komentarze:

  1. Pismo Święte to najpiękniejszy prezent jaki można dać czy to na bierzmowanie czy to na Komunię Św. :)

    mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno, ale wg mnie też łańcuszek + medalik to piękny prezent 🎁

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger