wtorek, 31 lipca 2018

Modnie, bo patriotycznie?

Każdy z nas ma choć jedną koszulkę czy bluzę z symbolem patriotycznym. Odzież patriotyczna nawiązuje przede wszystkim do walki Polaków o niepodległość. Młodzi ludzie często wybierają koszulki z Żołnierzami Wyklętymi, czy symbolami Polski walczącej. Wystarczy rozejrzeć się na około, aby zobaczyć, że ludzie rzeczywiście chodzą w odzieży z narodowymi symbolami. Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem nie tylko młodzieży, ale ludzi w ogóle, cieszy się odzież patriotyczna. Młodzi ludzie, kobiety, mężczyźni a nawet dzieci znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Wybór jest naprawdę duży i niełatwy.
Dlaczego wybieramy to, co patriotyczne?

Być może jednym z motywów takiego wyboru jest rodzaj oddawania czci polskim bohaterom. Innym elementem, który ma znaczenie przy wyborze takiej a nie innej koszulki jest z pewnością to, że interesujemy się historią naszego kraju i jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy. W taki sposób również pokazujemy przynależność do kraju. Co dzień spotykamy kogoś, kto ma na sobie odzież patriotyczną. Bardzo dobrze jest to widoczne choćby 1 sierpnia, szczególnie na ulicach wielki miast, kiedy to co krok spotykamy „Małego Powstańca”, reprezentanta „Armii Krajowej” czy „Żołnierza Wyklętego”.

Dumni!

Odzież patriotyczna zdobyła też uznanie polityków. I tak, Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Chinach założył koszulkę polo firmy Red is Bad. Również Paweł Kukiz nosił T-shirt z symbolem Narodowych Sił Zbrojnych. Odzież patriotyczna to połączenie tradycyjnych treści i nowoczesnej formy.


___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: archiwum prywatne 

2 komentarze:

  1. Nie jestem fanką takiej odzieży, najczęściej noszą je ci, którzy z patriotyzmem mają niewiele wspólnego - kibole, napakowane karczycha szukające ofiary czy też Duda rozwalajacy kraj małymi kroczkami.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger