piątek, 22 marca 2019

Dlaczego warto trenować boks?

Boks to piękny sport, który budzi wiele emocji, zwłaszcza kiedy w ringu spotykają się ci, którym kibicujemy. Jednak oglądać a trenować - to dwie różne historie. Jest to sport dla wszystkich – dla mężczyzn i dla kobiet, ale trenują także dzieci. Nigdy nie jest za późno aby rozpocząć treningi. Ograniczenia? Wystarczy mieć dobre zdrowie, bo trenować można w każdym wieku. W boksie przede wszystkim liczy się właściwa technika, szybkie ciosy, obrona przed ciosem przeciwnika i praca nóg. Jednak boks rekreacyjny to niekiedy również kontuzje, dlatego dobrze jest trenować w ochraniaczach.

Korzyści z trenowania boksu jest wiele, ale przede wszystkim koncentracja i skupienie. Treningi poprawiają refleks i spostrzegawczość, mają ogromny wpływ na rozwój kondycji ruchowej.

Pokonywanie słabości 👊👊

Treningi bokserskie, mimo, że są bardzo wymagające to mobilizują do pracy nad swoimi słabościami. Boks uczy szacunku i pokory, których brakuje w dzisiejszym świecie. Uczy też cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia określonego celu – nie tylko sportowego. A każdy trening umacnia w tym, aby się nie poddawać, a wręcz przeciwnie – pobudza do działania. Boks dodaje pewności siebie i uczy skupienia się i wyznaczenia priorytetów.

👊👊 Poprawa zdrowia 

Po ciężkich i wymagających treningach czujemy satysfakcję, że dałyśmy radę, mimo, że łatwo nie było. Wbrew pozorom mniej odczuwamy zmęczenie a więcej mamy siły i chęci do życia. Systematyczne treningi bokserskie to nie tylko dodatkowy zastrzyk energii, ale także świetny sposób na modelowanie sylwetki i osiągnięcie dobrej kondycji, a również rozwinięcie wielu partii mięśni. Ciało staje się mniej podatne na urazy.

Treningi bokserskie łagodzą stres i napięcia, przy czym pozwalają spalić sporo kalorii. Worki bokserskie są doskonałym rozwiązaniem na nadmiar energii – szczególnie po stresującym dniu. Jednak są też przeciwskazania do trenowania, do których zaliczają się m.in.: choroby układu krążenia, zwyrodnienia stawów. Dobrym rozwiązaniem przed rozpoczęciem treningów bokserskich jest wizyta u lekarza sportowego, który potwierdzi, że nie ma żadnych przeciwskazania do trenowania.    

Przeczytaj również: 
🌷 Boks  - Sport, który pokochasz.
🌷 Rękawice bokserskie Bail. 
🌷 Kamil Szeremeta: Dziękuję Bogu!  

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger