wtorek, 19 marca 2019

[WYWIAD] Elektrodepilacja

Laser IPL i zabiegi, które wykonujemy w Salonach Urody z pewnością są dobrze nam znane. Dziś zajmiemy się tematem elektrodepilacji, o której opowie Krzysztof Orzełek z Salonu Atelier 😊Czym jest elektroepilacja i dla kogo jest ten zabieg?

Elektroepilacja jest najbardziej sprawdzoną i skuteczną metodą trwałego usuwania owłosienia, szczególnie w okolicy twarzy - wąsik, broda, brwi oraz jako wykończenie depilacji laserowej, a nawet w niektórych przypadkach jej zastąpienie. Elektroepilacją można usunąć włosy ciemne, jasne, rude, zdeformowane, grube i cienkie. Często zgłaszają się do nas kobiety z problemami hormonalnymi, których efektem jest pojawienie się niechcianego zarostu na twarzy (np. zespół policystycznych jajników, czy zaburzenie równowagi hormonalnej) i depilacja laserowa w takich przypadkach jest mało skuteczna. Zabieg ten jest przeznaczony nie tylko dla kobiet. Korzystają również mężczyźni, którzy chcą wystylizować zarost lub chociażby rozdzielić brwi. Zdarzają się mężczyźni, którzy „korygują” płeć, po prostu nie czują się mężczyznami w swoim ciele i chcą się pozbyć między innymi brody.


Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Elektroepilacja wskazana jest w przypadku osób które chcą permanentnie, na zawsze usunąć owłosienie. Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym czy dermatologicznym występują oczywiście przeciwwskazania, które możemy podzielić na bezwzględne i względne. Bezwzględne to takie kiedy pod żadnym warunkiem zabiegu nie możemy wykonać, należą do nich: ciąża, czynny nowotwór, rozrusznik serca, przerwana ciągłość naskórka i stan zapalny w miejscu zabiegu, choroby zakaźne czy zaburzenia immunologiczne. Do względnych zaliczamy między innymi: nadciśnienie, niektóre lekarstwa, metalowe implanty, tatuaże, blizny, choroby skóry czy wcześniej przebyte zabiegi kosmetyczne.

Jak wygląda zabieg i czy jest się czego bać? 

Jak ktoś już trafi na opis elektroepilacji w internecie i doczyta, że włos jest usuwany za pomocą igły, przez którą przepływa prąd, to nie dziwię się, że ludzie boją się tych zabiegów i decydują się na szerzej znany laser. Faktycznie do wykonania zabiegu potrzebuję igły w obsadce, a dokładnie cienkiego, metalowego pręcika tępo zakończonego, w przeciwieństwie do igieł które są ostre, grube i kojarzą nam się z bolesnymi zastrzykami. Zabieg jest bardzo precyzyjny, ponieważ w każdy mieszek włosowy pod kontrolą lupy wprowadzamy igiełkę i przepuszczamy prąd o bardzo niskim natężeniu i bardzo krótkim czasie trwania. Wytworzone przez prąd ciepło, fizycznie niszczy komórki i mieszek włosowy. Następnie wyciągamy „martwego” włosa za pomocą pensety. Ból jest odczuciem subiektywnym, każdy inaczej go odczuwa. Nie zgodzę się z twierdzeniem, że zabieg jest bezbolesny, każdy coś czuje, niektórzy porównują to z ukąszeniem komara, niektórzy z regulacją brwi pensetą czy wykonywaniem tatuażu.


Jak należy przygotować się do zabiegu? 

Do zabiegu elektroepilacji w przeciwieństwie do lasera, włosków nie możemy golić. Włos musi wystawiać ponad powierzchnię skóry ok 1-2 mm, tak aby był widoczny kąt wzrostu włosa, po którym wprowadzamy igłę. Na kilka dni przed zabiegiem zrezygnujmy z mocnych peelingów, zabiegów kwasami medycznymi czy mikrodermabrazji. Nie możemy też przyjść z świeżo, mocno opaloną skórą.

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, dlatego w miejscu podrażnień unikajmy stosowania środków na bazie alkoholu, aktywnych kosmetyków z kwasami, retinolem, witaminą C i perfum. W zamian stosujmy kosmetyki łagodzące na bazie aloesu, alantoiny, pantenolu oraz środki przeciwbakteryjne (np. Octenisept czy woda utleniona). Starajmy się nie dotykać, nie drapać skóry poddanej zabiegi. Jeśli powstaną jakieś strupki, zostawmy je aby same odpadły.

Czy jeden zabieg wystarczy aby pozbyć się niechcianego owłosienia?

Niestety sprawa nie jest tak prosta. Aby pozbyć się całkowicie niechcianego owłosienia zabieg musimy powtórzyć od kilku do kilkunastu razy w odstępach 3-4 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest indywidualnie. Zależy od typu włosa i okolicy, która poddawana jest epilacji. Każdy włos posiada trzy fazy wzrostu i efektywnie możemy działać tylko na włosy w fazie anagenu, czyli w aktywnej fazie wzrostu. Najczęściej spotykany problem to kobieca broda, na której pracujemy około roku czasu, wykonując w tym czasie około 12 zabiegów w regularnych odstępach. Jednak skuteczność tej metody warta jest poświęcenia takiego czasu.

Jakie są ceny zabiegu?  

Cena pojedynczego zabiegu uzależniona jest od czasu jego trwania. Waha się od 80zł do 200zł.  Jednego dnia pracujemy w przedziale od 10min do 60min. Pierwsze zabiegi oczywiście zajmują więcej czasu, ponieważ jest więcej włosów, na których pracujemy. W tym przypadku „im dalej w las, tym mniej drzew” - czyli mniej włosów, co przekłada się na krótszy czas i cenę zabiegu. Powtarzając przykład kobiecej brody, sumując wszystkie zabiegi nie przekraczamy 1500-2000zł. Czy dużo, czy mało to kwestia indywidualna. Osobiście uważam, że pozbycie się dręczącego od lat problemu w cenie nowego smartfona, jest warte zachodu...

Przeczytaj również: 
🌷 Kobiecość jest siłą!  
🌷 Domowe sposoby na blizny po trądziku
🌷 SPA w łazience

___
Źródło: artykuł sponsorowany 
Fot.: materiały prasowe 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger