poniedziałek, 11 marca 2019

Komunikacja miłością

Doskonale wiemy, że to rozmowa jest podstawą budowania dobrych i wartościowych relacji. Niedzielny, domowy, pyszny obiad to jeden ze sposobów pielęgnowania relacji z najbliższymi. Innym jest spędzanie czasu wolnego z tymi, których kochamy. Co poza tym? Jak pielęgnować więzi rodzinne?
Dobrym sposobem w pielęgnowaniu więzi jest stworzenie księgi wspomnień. Warto zapisywać w niej wszystko to, co wspólnie przeżywamy – łącznie z emocjami, które w tamtym czasie nam towarzyszyły. Nie wstydźmy się napisać, że byliśmy czymś zaskoczeni, wzruszeni, radośni. Zapisujemy wspomnienia ze wspólnych wypraw, dołączamy kartki, bilety…

Innym sposobem jest oczywiście wspólne świętowanie: nowej pracy, imienin, urodzin, i każdego „małego” święta. Nie trzeba od razu z każdej okazji robić hucznego przyjęcia, ale np. Wspólny rodzinny obiad w restauracji czy kawa – z pewnością będą dobrym rozwiązaniem.

Umacnianie więzi to też wspólne pokonywanie kryzysów. Nie bójmy się mówić o emocjach i uczuciach, które w nas są, ale też poszukajmy czasu na rozwiązania konkretnych kryzysów. Szczęśliwa rodzina to również bezpieczna rodzina, w której członkowie się wspierają.

Pielęgnowanie więzi rodzinnych to także wspólne sprzątanie – po posiłkach, imprezie, ale i wspólnie robione zakupy. Wspólna praca wzmacnia relacje, jednoczy.
Każdy z nas pragnie zatrzymania się na chwilę, pragnie domowego ciepła. Gdzie indziej jak przy wspólnych posiłkach je odnajdziemy? Rodzinne śniadania, czy obiady to świetna okazja do rozmowy – nie tylko wymiany informacji nt studiów, pracy.

Sposobów na pielęgnowanie więzi rodzinnych jest dużo więcej, macie swoje ulubione?

Przeczytaj również: 
🌷 Relacje. Jak je budować?
🌷 Jak mówić o emocjach?
🌷 Czułość. Czemu tak jej potrzebujemy? 


___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger