wtorek, 26 marca 2019

Jak się ubrać na chrzest dziecka?

Chrzest święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny i najbliższych przyjaciół. Nie ogranicza się tylko do wspólnego, uroczystego obiadu, ale jest przede wszystkim wydarzeniem kościelnym. A w kościele obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru... 


W dzień chrztu świętego to dziecko odgrywa najważniejszą rolę, ale bardzo ważne jest to, aby dorośli byli odpowiednio do sytuacji - ubrani. Czyli jak? Elegancko i bez przesady. Strój do kościoła powinien być przede wszystkim skromny. Bez odważnych wcięć, głębokich dekoltów i oczywiście z zasłoniętymi ramionami. Kościół to nie jest rewia mody.

Na uroczystość chrztu świętego najlepiej wybierać jasne kolory i odcienie. Biel, beż, błękit, jasny róż, róż, fiolet czy zieleń. Pastelowe kolory dodadzą świeżości i radosnego wyglądu. Kremowe buty dopełnią stylizację. Zdecydowanie powinniśmy unikać ciemnych kolorów. Chrzest jest bardzo radosną uroczystością, więc w przypadku kiedy założymy ciemniejsze kolory - najbliżsi dziecka mogą się poczuć urażeni. 

Umiar trzeba zachować także w przypadku dodatków. Można postawić na elegancką torebkę i biżuterię. 

- A jak powinna się ubrać matka chrzestna? - To pytanie zadałyśmy sobie kilkukrotnie, po narodzinach maleństwa. Rola matki chrzestnej to nie tylko ogromny zaszczyt, ale i duża odpowiedzialność. Strój także powienien być skromny. Klasyka sprawdza się zawsze! Bardzo modne są fasony z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem. Wzory w subtelne kwiaty, bez transparentych wstawek. Jeśli bliższe jak sukienka są nam spodnie - zdecydowanie wybieramy materiałowe! Ciekawą alternatywą dla stroju wizytowego jest kombinezon.

Nieograniczone możliwości wyboru sukieneczki mają dziewczynki. Kliknij i Zainspiruj się! 😊 A może ciągle szukasz pięknej, delikatnej sukieneczki do chrztu? Kliknij i zobacz najpiękniejsze propozycje od Lejdi 💖

Przeczytaj również: 
🌻 Wewnętrzne dziecko. Dbasz o nie? 
🌻 O Miłości... 
🌻 W trosce o Miłość...

___
artykuł sponsorowany 
fot.: pixabay.com/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger