środa, 27 marca 2019

Jaka biżuteria na wieczór?

Wybór biżuterii do sukni wieczorowej nie jest taki łatwy jak by się mogło wydawać 😊 Są jednak ogólne zasady, których należy przestrzegać. Jedna z tych zasad brzmi: mniej znaczy więcej...


To, jaką wybierzemy biżuterię zależy od sukienki, którą założymy. Jeśli decydujemy się na ozdobną sukienkę - rezygnujemy z okazałych kolii i długich kolczyków na rzecz np.: kolczyków - wkrętek i delikatnych łańcuszków. Jeśli natomiast wybieramy sukienkę koronkową, z obszyciem na dekolcie - wybieramy też jeden biżuteryjny detal: długie kolczyki, gruba bransoletka, pierścionek. Biżuteria na tle koronek może łatwo zniknąć, dlatego stawiamy na dodatki, które będą dobrze wyeksponowane. Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na długie kolczyki - spinamy włosy, by kolczyki były widoczne. 

Na efektowną biżuterię możemy sobie pozwolić w przypadku kiedy wybieramy gładką sukienkę w stonowanym kolorze. Idealnie będzie się prezentować okazała kolia albo srebrno - czarny naszyjnik. Drobna biżuteria - łańcuszek, kolczyki wkretki - będą pięknym dopełnieniem sukienki obszytej cekinami. Na nieco więcej możemy sobie pozwolić kiedy wybierzemy sukienkę typu hiszpanka. Dodatki takie jak wyraziste, wiszące, długie kolczyki i grube bransoletki będą pięknym dopełnieniem całości!

Jeśli wybieramy sukienkę w ciemniejszym kolorze to dla kontrastu wybierzmy biżuterię w kolorze jasnym. Jasna sukienka - ciemne dodatki. Pamiętajmy też o tym, że złota biżuteria pasuje bardziej do cieplejszych barw, natomiast srebrną dobrze połączyć z chlodniejszymi kolorami.

Dodatki to kluczowy element. Odpowiednio dobrane mogą nadać elegancki ton każdej stylizacji. Klasyka: złoto i srebro sprawdzają się zawsze 😊   

Biżuteria ze zdjęcia: 
🌹 Bransoletka z listkami
🌹 Bransoletka białe kryształki
🌹 Pierścionek z granatowymi cyrkoniowymi kryształkami

Więcej biżuteryjnej inspiracji tutaj 🌹💖 

___
artykuł sponsorowany 
fot.: archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger