czwartek, 8 lutego 2018

Dla kogo spinki do mankietow?

Spinki do mankietów... dla kogo? 


Subtelny detal, ledwie zauważalny na pierwszy rzut oka. Czasem zwrócisz na niego uwagę, dopiero gdy błyśnie, odbijając światło, niczym kryształ. 

Spinki do mankietów koszuli - bo o nich właśnie mowa - to jeden z bardziej eleganckich elementów biżuterii. Powszechnie uważane są za typowo męski dodatek, jednak są również piękne spinki mankietowe dopasowane do kobiecej garderoby.Inspiracja 🌹 spinki do mankietów 🌹

Spinki mankietowe zostały nieco zapomniane i są pomijane przy tworzeniu codziennych stylizacji. Zupełnie niepotrzebnie, bo to piękny akcent o wielkim potencjale!


Kiedy spinka do mankietu rozpoczęła swą karierę? 

Ze zdobieniem elementów koszuli spotykamy się już od średniowiecza, jednak największy rozkwit trendu przypada na wiek XIX. Na samym początku tworzono wyłącznie ekskluzywne spinki do mankietów. Wykonywane z metali szlachetnych — złota, srebra, zdobione drogimi kamieniami. Na taki wyjątkowy dodatek mogli pozwolić sobie wyłącznie członkowie elit, posiadający zasobne portfele. Czas rewolucji przemysłowej zmienił zupełnie podejście do mody, zmniejszając jej elitarność. Rozwój technologii i przemysłu sprawił, że na rynku pojawiła się alternatywa dla drogich i ekskluzywnych spinek do mankietów. Spinka do garnituru zaczęła być produkowana masowo — z nieco mniej szlachetnych materiałów. Dzięki temu dodatek ten stał się dostępny dla każdego. To sprawiło, że modne spinki do mankietów były noszone przez wszystkich — od sprzedawcy, po urzędnika.Jak dziś nosimy spinki mankietowe?

Dziś do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów spinek, zarówno spinki metalowe, zdobione tkaniną, kamieniami, jak i wykonane z tworzywa. Ważne jest, by dopasować rodzaj spinki do okazji i stroju. Wybierając się na uroczysty bal, wesele, wieczór w niezwykłej oprawie, warto wybrać spinki do koszuli smokingowej.Odróżniają się one od codziennych dodatków niezwykłą elegancją i wyszukanym wzornictwem. Spinki do smokingu są wręcz minimalistyczne w swoim designie. Utrzymane w stonowanych kolorach, pełne zachwycającej prostoty. Podobne cechy powinny mieć spinki do garnituru. Doskonale podkreślą formalny charakter stylizacji i będą adekwatne na uroczystą okazję.

Niezależnie czy potrzebujesz spinek do marynarki, smokingu czy garnituru, w sklepie internetowym RIWIA z pewnością wybierzesz dodatki, które Cię zachwycą. Tu również znajdziesz spinki na wyjątkowy dzień - ślub 💑  Zobacz spinki ślubne 💖


___
artykuł sponsorowany 
fot.: materiały prasowe  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger