czwartek, 22 lutego 2018

Praca w domu. Wady.

Oprócz zalet – praca w domu ma też i wady 😎 Pierwszą i chyba najważniejszą jest brak umowy o pracę. Kiedy pracujemy w domu mamy najczęściej umowę o dzieło albo umowę zlecenie, przez co nie obowiązują nas zasady zawarte w Kodeksie Pracy.


Ponadto praca ciągle w tym samym miejscu może przyczyniać się do zmniejszenia efektywności wykonywanych przez nas obowiązków. W związku z tym, że same jesteśmy dla siebie szefami – musimy wymagać od siebie samodyscypliny i konsekwencji w działaniu. Praca w domu, w przyjaznej atmosferze może sprzyjać rozleniwieniu.

Nielimitowane godziny pracy – pracujemy dłużej niż zakładałyśmy, rezygnujemy z odpoczynku. Pracujemy do późnych godzin wieczornych, bo na naszej liście jeszcze kilkanaście pozycji do odznaczenia... Ważne, aby zachować umiar. Nie zapominaj o odpoczynku! Kolejnym „niebezpieczeństwem” pracy w domu mogą okazać się wyrzuty i poczucie zobowiązań względem rodziny. Jesteś w domu i nie masz czasu dla najbliższych? 

Odczuwanie znudzenia – to kolejna wada pracy w domu. Nie mamy też częstego kontaktu z ludźmi, co może być kolejnym problemem. Ciągle, co dzień jesteśmy w tym samym miejscu. Może to powodować czasami brak chęci do pracy, brak motywacji. Oprócz tego ryzyko zaburzenia zaplanowanego dnia pracy przez odwiedzenie znajomych, którzy akurat są w naszej okolicy a przecież i tak „jesteś w domu”.

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, czy praca w domu jest idealną pracą, pracą marzeń. Wszystko zależy od nas samych, od naszych celów, zaangażowania. Ważne, aby mieć pasję, bo bez niej nasze życie traci sens. Szkoda tracić czas na „siedzenie” w pracy, w której się nie spełniamy, ale jeśli brakuje nam samodyscypliny i konsekwencji w dzialaniu – warto naprawdę dobrze się zastanowić czy praca w domu będzie dla nas idealnym rozwiązaniem 😊

___
Źródło: o-you.pl
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger