sobota, 3 lutego 2018

Historia Kwiatu Kobiecosci

#CYTOLOGICZNE

Kampania społeczna, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet - w każdym wieku, co jest niesamowicie budujące - kończy się w niedzielę, 4 lutego o 21.00. Miałam dziś okazję osobiście poznać wspaniałą kobietę - Idę Karpińską - zalozycielkę Kwiatu Kobiecości 💖  


"Pani Moniko, Kasiu, Sylwio, ... Ido - mamy problem." Tak najczęściej rozpoczyna się długa walka o życie...

IDA KARPIŃSKA również usłyszała te słowa...

"Byłam młoda, miałam 34 lata, kochającego męża, z którym powoli planowałam macierzyństwo, wspaniałą pracę i ciągle nowe plany na przyszłość. Nie było w nich miejsca na chorobę, zwłaszcza na taką chorobę, jaką jest nowotwór. Słowo "rak" oznaczało dla mnie wyrok.

Myślałam, że to pomyłka. Miałam nadzieję, że to nieprawda, byłam naiwna - niestety, diagnoza była jasna: rąk szyjki macicy. Potem wszystko potoczyło się już lawinowo - operacja, chemia, naświetlania, mdłości, wypadanie włosów, chwile słabości. Były również inne kobiety, niektóre z nich równie zagubione, inne zaś dzielnie biegnące po naświetlaniach do pracy."

To wtedy zrodził się pomysł na KWIAT KOBIECOŚCI 🌹

KOLOREM przewodnim została czerwień - kolor energii, ale i szlafroka, i ręcznika i koszuli nocnej, i kapci Idy w szpitalu. "To również kolor odwagi, ponieważ potrzeba odwagi, żeby wygrać z rakiem" - mówi Ida, założycielka Organizacji.


Choroba, którą przeszła Ida Karpińska, pokazała co tak naprawdę ważne jest w życiu. Pozytywnym "skutkiem ubocznym" choroby jest Kwiat Kobiecości - Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy i rakiem jajnika. 

Teraz Ida razem z innymi kobietami, które wygrały walkę z rakiem, dzielą się swoją energią do działania 💖  

___
artykuł sponsorowany 
fot.: archiwum prywatne 

2 komentarze:

  1. Świetna kampania. Mimo że mówi się o tym problemie, wiele kobiet się zaniedbuje i myśli, że ich to nie dotyczy.

    OdpowiedzUsuń
  2. I to jest właśnie błąd, bo myślimy, że mamy jeszcze dużo czasu na badanie... Kampania świetna. Kolejki do cytobusa dłuuugie, i nikt mi nie powie, że kobiety nie chcą się badać...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger