piątek, 23 lutego 2018

Mity o odchudzaniu

Rezygnacja ze śniadania w imię doskonałej sylwetki to pierwszy mit na temat odchudzania! To właśnie śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia, z którego rezygnować nie powinniśmy! To ono, o ile jest dobrze przygotowane – dostarczy nam energii na rozpoczynający się dzień. Jeśli na jakiś czas zrezygnujemy ze śniadania, z przekonaniem, że to doskonały pomysł na utratę wagi – istnieje ryzyko, że niedosyt kaloryczny nadrobimy pod wieczór. Ponadto, wieczorem zwykle sięgamy po to, z czego całkowicie powinniśmy zrezygnować – słodycze i chipsy. A co z tłuszczami? Mit na temat rezygnacji z tłuszczów dotyczy ich rozpoznania a nie nieuwzględniania. Są przecież tzw. „dobre” tłuszcze, które zawierają oleje, orzechy, ryby morskie. Oprócz tych dobrych, są i te tłuszcze, których powinniśmy unikać – czyli te, które są pochodzenia zwierzęcego, ale wyjątkiem są ryby. Nie jest więc prawdą, że jeśli wyeliminujemy wszystkie tłuszcze – na pewno schudniemy.

Spalanie tkanki tłuszczowej poprzez spacer – następny mit, ponieważ to właśnie podczas intensywnego treningu, który trwa powyżej 30 min następuje dopiero spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas zwykłego spaceru spalamy przede wszystkim węglowodany, ale nie przyczynia się on do spadku masy ciała.

Jest też przekonanie, że zjadanie dużej ilości owoców i warzyw dobrze wpłynie na odchudzanie, jednak nie jest to prawdą, ponieważ to właśnie owoce i warzywa zawierają w sobie także cukry – oprócz błonnika i witamin, którego są źródłem. Jeśli rzeczywiście zależy nam na sensownym odchudzaniu powinniśmy rezygnować z owoców, które są wysoko kaloryczne. Należą do nich np.: winogrona, banany.

Alkohol nie przeszkadza w odchudzaniu, ale z pewnością go nie ułatwia.  Oczywiście, że jeden czy dwa drinki nie zaszkodzą, ale spożywany w dużych ilościach przyczyni się do osiągnięcia przeciwnego efektu jaki zamierzaliśmy osiągnąć. Warto więc zrezygnować z imprez, w których to alkohol jest numerem jeden.

O regularności posiłków nie trzeba pisać, bo z pewnością jest to oczywiste. Tak samo ważna jest ich ilość. Dlaczego? Chociażby dlatego, że spożywanie posiłków o stałych porach przyczyni się do utrzymania właściwego poziomu glukozy we krwi. Jedzenie dwóch posiłków dziennie czy głodówki po prostu nie mają sensu. 

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger