czwartek, 15 lutego 2018

Makijaz permanentny. Fakty vs mity.

Makijaż permanentny – fakty i mity. Warto je poznać przez zabiegiem 😊


🌸 Makijaż permanentny nada naturalny wygląd? 
FAKT. Prawdą jest, że celem makijażu permanentnego nie jest zmiana koloru brwi i ust a ich podkreślenie. Linergistka wie jak odpowiednio dobrać barwnik – aby efekt był naturalny. Warto wiedzieć też, że barwnik nie zmienia odcienia po wprowadzeniu w skórę.

🌸 Brak przeciwskazań? 
MIT. Są przeciwskazania do skorzystania z usługi. Zaliczają się do nich: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, WZW, HIV, opryszczka – w przypadku ust, oraz ciąża.

🌸 Barwnik często zmienia kolor?
FAKT. Jest to prawda, ale jeśli pigmenty zostaną w odpowiedni sposób dobrane do typu karnacji – zmiana odcienia nie będzie widoczna.

🌸 Zbyt ciemny barwnik można rozjaśnić wodą utlenioną?  
MIT. Laser jest jedynym i skutecznym sposobem usunięcia elementów makijażu permanentnego. Woda utleniona stosowana na skórę nie wchodzi w interakcję z barwnikami.

🌸 Trwałość przez kilka lat?
FAKT. Barwnik wypłukuje się stopniowo, a trwałość makijażu zależy od rodzaju skóry. W przypadku skóry suchej makijaż będzie się utrzymywał nawet do pięciu lat, natomiast po dwóch, trzech latach może wymagać powtórzenia pigmentacji na skórze tłustej.

🌸 Makijażem permanentnym możemy podkreśli tylko oczy i usta?
MIT. Jest to przede wszystkim zabieg upiększająco – korygujący. Makijażem permanentnym można nie tylko podkreślić oczy i usta, ale także skorygować kształt brwi, optycznie zagęścić brwi, optycznie zagęścić rzęsy.

🌸 Wskazana wizualizacja makijażu?
FAKT. Prawidłowo wykonana wizualizacja pokaże jak może wyglądać efekt końcowy. Jest to etap, na którym klientka powinna mieć pewność, że właśnie o to chodzi. Wizualizacja to możliwość ocenienia efektu końcowego jeszcze przed wprowadzeniem barwnika.

🌸 Niepotrzebna specjalna pielęgnacja? 
MIT.  Przez tydzień po zabiegu należy smarować twarz specjalną maścią, która przyspiesza gojenie. Wskazane również aby przez ten czas unikać pływania i opalania się. Nie należy zrywać złuszczającego się naskórka.

___
Źródło: o-you.pl
Fot.: pixabay.com/pl  

2 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger