środa, 21 lutego 2018

Praca w domu. Zalety.

Dla jednych praca w domu jest wręcz wymarzoną pracą – bez szefa, wrednych współpracowników i zbędnych komentarzy... oprócz tego nie trzeba wstawać zbyt wcześnie rano aby na czas być w biurze. Nie musisz stać w korku, i zaczynać dnia od negatywnego myślenia... Rzeczywiście, jeśli pracujemy w domu zaoszczędzimy przede wszystkim czas i pieniądze związane z brakiem dojazdu do biura. Daje nam to dodatkowe oszczędności. Po drugie – mamy swobodę zarządzania własnym czasem, same jesteśmy sobie szefem. Kolejnym plusem pracy w domu jest brak towarzystwa – nikt, komu nie pozwolimy nie będzie nam zakłócał czasu poświęconego na pracę. Wielkie znaczenie ma również brak bezpośredniego nadzoru – same wiemy co do nas należy, nikt nie kontroluje nas co chwilkę, nie pyta jak nam idzie, co już zrobiłyśmy itd.

Nielimitowane godziny pracy – chociaż wydają się być zaletą pracy w domu, równie dobrze mogą być wadą, jeśli nie będziemy w stanie umiejętnie zarządzać swoim czasem. Kiedy chcemy wybrać się na chwilę na zakupy – nie musimy prosić o zgodę na wcześniejsze wyjście z pracy. Jednak jeśli pogubimy się w swoim domowo-zawodowym życiu – nielimitowany czas pracy okaże się dla nas zgubny.
Nie bez znaczenia jest również oszczędność na posiłkach i kawie. Poza tym nie tracimy czasu na przygotowanie się - nie musimy mieć pełnego makijażu, odpowiedniego stroju aby zacząć pracować w domu.

Jednak czy praca w domu pozbawiona jest wad? 

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

2 komentarze:

  1. Praca w domu ma wiele wad jak i zalet, ja osobiście wolę wyjść z domu. Poranny spacerek na orzeźwienie i lepsze myślenie jest super. :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, ja rano też wolę pobiegać, chociaż z godzinkę 😉

      Usuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger